Relacja – otwarcie schronu LSR w Bytomiu

W dniu 7 grudnia 2014 roku, zgodnie z zapowiedzią, miało miejsce otwarcie jednego ze schronów typu LSR, znajdujących się pod Placem Akademickim w Bytomiu.

DSCN4428b

Zaskoczył nas tłum. Nie wydawało nam się, że wydarzenie spotka się z tak dużym oddźwiękiem. Tego dnia schron odwiedziło około 300 osób, choć otworzyliśmy go jedynie na trzy godziny. To miłe…

DSCN4429b

Ozdobą ścian schronu była wystawa prac pani Małgorzaty Prokop. Cieszyły się one sporym zainteresowaniem. Schron doskonale nadaje się do ekspozycji i wystaw, co sprawdziło się również tego dnia.

DSCN4431b

Dla odwiedzających Biuro Promocji Bytomia przygotowało prezent w postaci „bytomskich” kalendarzy ściennych na 2015 rok.

DSCN4432b

Zdjęcia wnętrz obiektu wykonano jeszcze przed rozpoczęciem wystawy, gdyż później, przy tłumie zwiedzających, nie było już takiej możliwości.

DSCN4433b

Dziękujemy również za odwiedziny członków krakowskiego Stowarzyszenia „Rawelin”, które w swoim mieście posiada doskonale odrestaurowany schron tego samego typu.

DSCN4437b

Małgosi życzymy wiele sukcesów artystycznych. Zresztą, to pewnie nie pierwsza i nie ostatnia Jej wystawa w naszych obiektach.

DSCN4441b

Ze swojej strony chciałbym bardzo podziękować osobom, które pomagały przy renowacji i wyposażeniu tego obiektu. Po pierwsze Tomaszowi Wojdyle, którego pomoc była niezastąpiona (zresztą, jak zawsze). W dalszej kolejności Korneli i Melchiorowi i Gienkowi, na których zawsze można liczyć. No i Romkowi i Jankowi z koła terenowego „Dąbrówka”, którzy stawią się zawsze wtedy, gdy są potrzebni. Dziękuję także młodziutkim chłopakom przysłanym przez Waldka Machonia, którzy „tyrali” zadziwiając dorosłych. To dzięki pracy nas wszystkich schron znowu zaczął służyć ludziom, choć inaczej, niż  kiedyś…

Specjalne podziękowania dla Urzędu Miasta Bytom (Referat Promocji Miasta), który finansował remont obydwu schronów.

04b

06b

07b

08b

09b

10b

11b

13bzdjęcia: Dariusz Pietrucha, Małgorzata Prokop

tekst: Dariusz Pietrucha, Pro Fortalicium