Siemianowic Śląskich ciąg dalszy, choć bulwersujący

z15447421Q,Dariusz-Pietrucha-ze-Stowarzyszenia-Pro-Fortaliciu

W ostatnim czasie warszawski Zarząd Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. (PAIiIZ) przyznał gminie Siemianowice Śląskie nagrodę „Grunt na medal 2014″.

Pełną wiadomość o tym konkursie znajdziesz pod tym linkiem.

Oczywiście mowa o inwestycji na gruntach, na których dokonano zniszczenia zabytkowego schronu pozornego. W tej sprawie zarówno my, jak i Wojewódzki Konserwator Zabytków zgłaszał doniesienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Zarówno w sprawie naszego pierwszego doniesienia, jak i drugiego sprawę umorzono, a Urząd Miasta Siemianowice Śląskie uważa ją za zamkniętą.

Materiał filmowy Polsat News na ten temat znajdziesz pod tym linkiem.

Materiał katowickiej Gazety Wyborczej znajdziesz pod tym linkiem.

Informację o tym znajdziesz również w naszych wcześniejszych wiadomościach.

Zbulwersowani faktem przyznania gminie Siemianowice Śląskie nagrody za prowadzenie inwestycji, które w naszej opinii zasługuje na naganę, napisaliśmy oficjalny protest do organizatorów tego konkursu, a dokładnie do Prezesa Zarządu PAIiIZ-u p. Sławomira Majmana. Pozostaje czekać na odzew.

Nie mamy zamiaru pozostawić sprawy zniszczenia zabytkowego obiektu w Siemianowicach Śląskich nierozwiązanej, gdyż nie zgadzamy się z uzasadnieniem Prokuratury Rejonowej w Siemianowicach Śląskich. Mamy do tego obywatelskie i moralne prawo. Dla nas, w odróżnieniu od Urzędu Gminy Siemianowice Śląskie, sprawa nie jest zamknięta.